Psí útulek Zábřeh se dočkal rekonstrukce

Psí útulek v Zábřehu je jediný v širokém okolí a umisťovány jsou zde i psy odchycení ve vzdálenějších obcích. Útulek je provozován již od roku 1997, tedy 21 let, za tuto dobu prošel mnoha změnami.

 

V letošním roce se útulek dočkal rozsáhlé rekonstrukce vnitřních prostor, především zázemí pro ošetřovatelky a skladovací prostory. Ve vnitřních prostorech je tak nová podlaha a dlažba, omítky ale i vybavení. Nová kuchyňská linka se spotřebiči či uzamykatelné skřínky pro ošetřovatelky v útulku nechybí. Skladovací prostory mají nové regály pro přehlednější skladování krmiva roztříděného dle roku expirace. Celkový nový vzhled zakončuje venkovní prostranství s novou fasádou. Takto rozsáhlá rekonstrukce vyšla městskou společnost EKO servis Zábřeh s.r.o., jež je provozovatelem útulku, na 328 tis korun. Fotodokumentaci z rekonstruce naleznete ve fotogalerii. 

 

I v nadcházejícím roce má plánu provozující společnost EKO servis Zábřeh investovat do opravy střechy útulku, odvětrávání a dojde i na jednotlivé vnitřní kotce.