Psí útulek

Provoz útulku pro psy byl zahájen již v roce 1997. Útulek je umístěn v areálu EKO servisu Zábřeh s.r.o. na ulici Dvorská 19 v Zábřehu.

Původně sloužilo devět kotců, avšak v roce 2005 byla s pomocí sponzorů kapacita útulku rozšířena a bylo vybudováno dalších šest kotců včetně místnosti pro veterinárního lékaře, karanténní místnosti pro přijaté psy a místnosti pro nemocné psy.

Pro komplexnost služby byla zřízena i vlastní odchytová služba včetně přepravy, která je primárně určená pro potřeby útulku. POZOR - nejsme nonstop odchytová služba!

 

Jak postupovat v případě nalezení psa

Umístění zvířat ke schovatelům

Nalezená zvířata je možné na základě smluvního vztahu svěřit do úschovy schovatelům, a to na dobu vyplývající ze zákona č. 89/2012 Sb. Nepřihlásí-li se v zákonem stanovené lhůtě o ztracené zvíře jeho vlastník, nebo ten, kdo zvíře ztratil, stane se nalezené zvíře umístěné v Psím útulku Zábřeh vlastnictvím města a může být dále převedeno do vlastnictví jiných právnických či fyzických osob - tj. především schovatelů.

Zájemce o zvíře z Psího útulku Zábřeh musí být starší 18 let, způsobilý k právním úkonům a musí mít trvalé bydliště na území České republiky. Psi nejsou vydáváni osobám, které mají tzv. úřední adresu (trvalý pobyt na obecním úřadě).

 

Zvířata jsou před vydáním vyšetřena veterinárním lékařem, vakcinována, čipována, a zbavena vnějších i vnitřních parazitů. Všechna zvířata předávána do úschovy jsou vybavena očkovacím průkazem.

Kontakt

Adresa

Dvorská 19, 789 01 Zábřeh

Provozní doba

Pondělí - Pátek: 14.00 - 17.00 hod.
Sobota: 8.00 - 12.00 hod.

Motto

Útulek pro opuštěné a zatoulané psy.

Michaela Walterová, DiS.

Vedoucí

Telefon: 583 411 317

Email: walterova@ekozabreh.cz