Odesílání dat, prosím o chvíli strpení

Váš partner pro služby, ekologii a životní prostředí
Psí útulek
Útulek pro opuštěné a zatoulané psy

Separex

Plavecký areál

Psí útulek

Veřejné osvětlení

Stavební práce

RE-USE a SWAP

Psí útulek

Provoz útulku pro psy byl zahájen již v roce 1997. Útulek je umístěn v areálu EKO servisu Zábřeh s.r.o. na ulici Dvorská 19 v Zábřehu.

Původně sloužilo devět kotců, avšak v roce 2005 byla s pomocí sponzorů kapacita útulku rozšířena a bylo vybudováno dalších šest kotců včetně místnosti pro veterinárního lékaře, karanténní místnosti pro přijaté psy a místnosti pro nemocné psy.

Pro komplexnost služby byla zřízena i vlastní odchytová služba včetně přepravy, která je primárně určená pro potřeby útulku. POZOR - nejsme nonstop odchytová služba!

 

Jak postupovat v případě nalezení psa

Umístění zvířat ke schovatelům

Nalezená zvířata je možné na základě smluvního vztahu svěřit do úschovy schovatelům, a to na dobu vyplývající ze zákona č. 89/2012 Sb. Nepřihlásí-li se v zákonem stanovené lhůtě o ztracené zvíře jeho vlastník, nebo ten, kdo zvíře ztratil, stane se nalezené zvíře umístěné v Psím útulku Zábřeh vlastnictvím města a může být dále převedeno do vlastnictví jiných právnických či fyzických osob - tj. především schovatelů.

Zájemce o zvíře z Psího útulku Zábřeh musí být starší 18 let, způsobilý k právním úkonům a musí mít trvalé bydliště na území České republiky. Psi nejsou vydáváni osobám, které mají tzv. úřední adresu (trvalý pobyt na obecním úřadě).

 

Zvířata jsou před vydáním vyšetřena veterinárním lékařem, vakcinována, čipována, a zbavena vnějších i vnitřních parazitů. Všechna zvířata předávána do úschovy jsou vybavena očkovacím průkazem.

 

 

Centrum sociálních služeb Pomněnka, z. ú. je nezisková organizace, která už přes 20 let poskytuje sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením. V posledních letech se zaměřuje na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Více informací ZDE.

Spolupráce je založena na vzájemné pomoci a začala fungovat v roce 2020. Klienti centra několikrát během roku navštívili útulek v rámci terapie a centrum věnovalo útulku část výtěžku z akce, kterou pořádalo.

 

REPROTISK

Kontakt

Adresa

Dvorská 19, 789 01 Zábřeh na Moravě (Šumperský kraj)

Provozní doba

POUZE PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ V DOBĚ:
Pondělí - Pátek: 11.00 - 16.00
Sobota: 9.00 - 12.00
Neděle: Zavřeno

© 2022 EKO servis Zábřeh, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Created by Ondřej Chaloupka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.